• El Jurat de la Secció Oficial de la XIV edició del Festival de la Cabina, integrat per José Víctor Fuentes, Paula Álvarez i Fernando Guallar, emet el següent veredicte:

Millor Migmetratge Secció Oficial

THE LAST WHISTLE  – Karol Lindholm (Polònia / 2020 / 30 min.)

Menció Especial

LES FILLES DU FEU  – Laura Rius (França / 2021 / 39 min.)

 

Millor Direcció

LAURA RIUS – Les Filles du Feu (França / 2021 / 39 min.)

 

Mejor Interpretació Principal

LEE SEUNG-HYUN – DAYBREAK (Seung-Hyun Lee / Corea del Sud / 2021 / 39 min.)

 

Millor Interpretació Secundària

JOSÉ BARROS – ZEIT UND LUST (Pablo Callisaya / Suïssa / 2020 / 35 min.)

 

Millor Direcció d’Art

MALGORZATA ZELEK – The Last Whistle (Karol Lindholm / Polònia / 2020 / 30 min.)

Menció Especial

SHARON LOMOFKY, The Letter Room (Elvira Lind / USA / 2020 / 32 min.)

 

Millor Banda Sonora Original

AMADEO MOSCARDÓ – Les Xiques van al parc de Nit (Iñaki Sánchez Arrieta i Celia Cuenca / Espanya / 2021 / 30 min.)

 

Millor Disseny de Producció

JOAN BRAUN – Le Roi David (Lila Pinell / França / 2021 / 41 min.)

Menció Especial

NATALIA MYASHIRO, Desconexo (Lui Avallos / Brasil / 2020 / 30 min.)

 

Millor Guió

KEFF – Taipei Suicide Story (Keff / Taiwan / 2020 / 45 min.)

Menció Especial

EL CUENTO DEL LIMONERO – Luis Muñoz (España / 2020 / 50 min.)

 

Millor Direcció de Fotografia

KAO TZU HAO – Taipei Suicide Story (Keff / Taiwan / 2020 / 45 min.)

 

  • El Jurat de la Secció Amalgama de la XIV edició del Festival de la Cabina, integrat per Rafa Molés, Nagore Eceiza i Emilio Martí, emet el següent veredicte:

Millor Migmetratge Amalgama

IMPERDONABLE – Marlén Viñayo (El Salvador / 2020 / 36 min.)

Millor Muntatge

MIGUEL TRUDU – SÍNDROME DE LOS QUIETOS (León Siminiani / Espanya / 2021 / 30 min.)

 

Premi a Millor Escriptura Audiovisual d’Amalgama, atorgat per Jurado Jove Barreira A+D

MIGUEL TRUDU – SÍNDROME DE LOS QUIETOS (León Siminiani / Espanya / 2021 / 30 min.)

 

  • El Jurat Millor Cartell d’un migmetratge de la XIV edició del Festival de la Cabina, integrat per  Laia Lluch, Carla Pitarch i Betto García, atorga el premi a:

Millor Cartel

THE LETTER ROOM (Elvira Lind / USA / 2020 / 32 min.)

 

  • El jurat popular, compost per la votació del públic assistent a la XIV edició del Festival de la Cabina, reconeix a:

Millor Migmetratge Secció Oficial – Premi públic

LES XIQUES VAN AL PARC DE NIT – Iñaki Sánchez Arrieta i Celia Cuenca (Espanya / 2021 / 30 min.)

Millor Migmetratge Amalgama – Premi públic

VAS-Y VOIR – Dinah Ekchajzer (França / 2021 / 43 min.)

 

  • El jurat Sènior, compost pel grup d’estudiants de La Nau Gran de la XIII edició del Festival de la Cabina, atorga el premi a:

Millor Migmetratge Secció Oficial – Jurat Sènior

TAIPEI SUICIDE STORY – Keff (Taiwan / 2020 / 45 min.)

 

Menció Especial – Jurat Sènior

EL CUENTO DEL LIMONERO – Luis Muñoz (Espanya / 2020 / 50 min.)

 

Millor Migmetratge Amalgama – Jurat Sènior

IMPERDONABLE – Marlén Viñayo (El Salvador / 2020 / 36 min.)

 

Menció Especial – Jurat Sènior

HISTOIRES D’ENTREJAMBES – Myleine Guiard-Schmid (França / 2020 / 35 min.)

La Cabina es realitza gràcies a la col·laboració i suport d’institucions públiques i privades