PortadaPrograma_1500x300

Programa per dies de les projeccions de Secció Oficial, Amalgama, Inèdits, Fashion Films i activitats paral·leles. La XIV edició del Festival Internacional de Mediometrajes La Cabina se celebra del 9 al 19 de novembre de 2021. El millor del cinema entre 30 i 60 minuts.

PROGRAMA PER DIES
DIMARTS 09 DE NOVEMBRE
PortadaInauguración_1000x320

INAUGURACIÓ XIV EDICIÓ

TEATRE TALIA – 20:00 h

Presenta: Maria Juan

HISTOIRES D’ENTREJAMBES (CROTCH STORIES)
MYLEINE GUIARD-SCHMID · França · 2020 · 35’

DIMECRES 10 DE NOVEMBRE

AMALGAMA – La Nau – 18:00h

4 - Imperdonable_3 Credit_ El Faro _ La Jaula Abierta

IMPERDONABLE

Marlén Viñayo

6 - Vas-y_voir_AbdouFelicie

VAS-Y VOIR

Dinah Ekchajzer

AMALGAMA – La Nau – 20:30h

2 - FOTO. CAMPING LIFE (LA CIUDAD EFÍMERA) (10)

CAMPING LIFE

Josep Pérez

DIJOUS 11 DE NOVEMBRE

AMALGAMA – La Nau – 18:00h

The Stillness Syndrome

SÍNDROME DE LOS QUIETOS

León Siminiani

Histoires D'entrejambes

HISTOIRES D’ENTREJAMBES

Myleine Guiard-Schmid

AMALGAMA – La Nau – 20:30h

5 - A Boy_1

MALCHIK

Vitaly Akimov

SECCIÓ OFICIAL – La Filmoteca – 18:00h

6 - The Last Whistle 2

THE LAST WHISTLE

Karol Lindholm

8 - daybrakedow_still01

DAYBREAK

Seung-Hyun Lee

SECCIÓ OFICIAL – La Filmoteca – 20:30h

Taipei Suicide Story

TAIPEI SUICIDE STORY

Keff

PortadaCARNECRUDA_1000x320

CARNE CRUDA. RADIE EN DIRECTE

LA MUTANT – 20:00 h

DIVENDRES 12 DE NOVEMBRE

AMALGAMA – La Nau – 18:00h

Stop

STOP

Stanley Sunday

1 - bristol(1)

BRISTOL

Sergi Merchan

AMALGAMA – La Nau – 20:30h

The Wheel

THE WHEEL

Nomin Lkhagvasuren

SECCIÓ OFICIAL – La Filmoteca – 18:00h

1 - desconexo (Stills) Desconexo13

DESCONEXO

Lui Avallos

Les Filles Du Feu

LES FILLES DU FEU

Laura Rius

SECCIÓ OFICIAL – La Filmoteca – 20:30h

3 - LRD04

LE ROI DAVID

Lila Pinell

DISSABTE 13 DE NOVEMBRE

AMALGAMA – La Nau – 18:00h

12 - BELGRADE_still_2

BELGRADE FOREST INCIDENT…AND WHAT HAPPENED TO MR K?

Jan Ijäs

Valentin, Son Of Europe

VALENTIN, SON OF EUROPE

Antonio Martino

AMALGAMA – La Nau – 20:30h

3 - In session, do not disturb (3)

IN SESSION, DO NOT DISTURB

Simon P.R. Bewick

SECCIÓ OFICIAL – La Filmoteca – 18:00h

5 - present, past... present PPP_screenshot_HD6

PRESENT, PAST… PRESENT

David Da Costa

Zeit Und Lust

ZEIT UND LUST

Pablo Callisaya

SECCIÓ OFICIAL – La Filmoteca – 20:30h

4 - el cuento del limonero. ECDL_Fotografía3

EL CUENTO DEL LIMONERO

Luis Muñoz

DIUMENGE 14 DE NOVEMBRE

SECCIÓ OFICIAL – La Filmoteca – 18:00h

2 - 16_TUFFO_Bernardo

TUFFO

Jean-Guillaume Sonnier

7 - @Topic_Sam-Chase_THE-LETTER-ROOM00005

THE LETTER ROOM

Elvira Lind

SECCIÓ OFICIAL – La Filmoteca – 20:30h

Les Xiques Van al Parc De Nit

LES XIQUES VAN AL PARC DE NIT

Iñaki Sánchez Arrieta y Celia Cuenca

DILLUNS 15 DE NOVEMBRE

FASHION FILMS – La Mutant – 11:30h

collage5-1619552737

IV EDICIÓN FASHION FILMS

Projecció de 3 Fashion Films + presentació. (Entrada gratuïta)

PROYECCIÓ ESPECIAL – La Nau – 17:00h

frame 4

UN BLUES PARA TEHERÁN

Javier Tolentino

Taula redona posterior amb Awatef Ketiti, Javier Tolentino i Áurea Ortiz.

DIMARTS 16 DE NOVEMBRE

INÈDITS – La Filmoteca – 18:00h

La bouche de Jean Pierre

LA BOUCHE DE JEAN-PIERRE

Lucile Hadzihalilovic

the capsule

THE CAPSULE

Athina Rachel Tsangari

INÈDITS – La Filmoteca – 20:30h

5. THE AMUSEMENT PARK.II

THE AMUSEMENT PARK

George A. Romero

PROYECCIÓ ESPECIAL – La Nau – 18:30h

2

LAS SINSOMBRERO 3. LAS EXILIADAS

Manuel Jiménez, Tània Balló, Serrana Torres

Taula redona posterior amb Manuel Jiménez i Cristina García Pascual.

DIMECRES 17 DE NOVEMBRE

INÈDITS – La Filmoteca – 18:00h

3.oxygen3

OXYGEN

Adina Pintilie

4. LA RICOTTA.III

LA RICOTTA

Pier Paolo Pasolini

PROYECCIÓ ESPECIAL – La Nau – 18:30h

QSDE - Stills_1

QUE SIRVA DE EJEMPLO

Sofía Castañón

Taula redona posterior amb Patricia Moreno, Rubén Serrano i Sofía Castañón.

DIJOUS 18 DE NOVEMBRE
congreso

CONGRESO MEDITERRÁNEO, FIESTA Y CARNAVAL. EN HOMENAJE A LUIS GARCÍA BERLANGA

Proyecció especial: Se vende un tranvía

Taula redona: Diàlegs sobre Berlanga i Cinema

DIVENDRES 19 DE NOVEMBRE
PortadaClausura_1000x320 (1)

CLOENDA XIV EDICIÓ – VISUALS

JARDÍ BOTÀNIC – AUDITORI JOAN PLAÇA – 19:30 h

Programació per Seccions

DESCÀRREGA TOTA LA PROGRAMACIÓ EN PDF!

Últimes notícies de la Cabina

La Cabina es realitza gràcies a la col·laboració i suport d’institucions públiques i privades.

#LaCabina2021